"Убитите и ранените сред руските наемници от Частната военна компания "Вагнер" в Сирия са стотици. Последната цифра, която получих е от източник от Сирия и той говори за 217 убити", съобщи Игор Гиркин, бивш "министър на отбраната" на самопровъзгласилата се "Донецка народна република", цитиран от gordonua.com.
Няма точна информация за ранените и изчезналите по време на обстрела.
В обстрелваната колона е имало около 500 души.
Информацията косвено се потвърждава и от министъра на отбраната на САЩ Джеймс Матис, който съобщи, че на 8 февруари по каналите за комуникация руското Министерство на отбраната е било предупредено за операциято, но от Москва заявили, че там не се намират никакви руснаци.
Телевизия CBS също съобщава, позовавайки сена свои източници в Пентагона, че в Сирия са убити руски наемници.
Conflict Intelligence Team (CIT) смята, че става дума за бойци от ЧВК "Вагнер", която действа в района на нефтените находища в долината на Ефрат.
Че руските наемници са разположени в районите на стретигечески находища на суровини потвърждават и източници от кюрдските сили.
Още от Свят
37 са вече жертвите на руската атака в Киевска област, детонирал е склад за боеприпаси, поразени са 50 жилищни сгради
"Тези, които са допуснали това да се случи, трябва да бъдат подведени под отговорност за решенията си... Правилата са ясни: боеприпаси не може да се съхраняват в близост до домове или други жилищни райони." - каза президентът Зеленски
Новият крал на Норвегия Хокон VIII отправи първо публично обръщение към нацията
„Скърбим, но същевременно ни носи утеха и сила фактът, че толкова много хора скърбят заедно с нас“
Вучич: Сърбия започва производство на военни роботи - показваме първите след две седмици
"Ще ги видите не само да ходят, но и да използват оръжия, при това много сериозни оръжия“