6 Декември, 2025

Терористични атаки готвел 16-годишен в Дания

Терористични атаки готвел 16-годишен в Дания

16-годишно момиче от Дания е било задържано, защото е планирало терористични атаки над две училища в страната. Младежът успял събере нужните химикали, за да изготви самоделни бомби, предаде ирландския вестник The Independent, цитиран от Фокус.

Полицията съобщава, че и 24-годишният приятел на момичето, който е бил преди това боец в Сирия, също е бил арестуван по време на акцията по подозрение, че е щял да приготви експлозивите. Момичето е било отскоро приело исляма. И двамата са пледирали, че са невинни.

Датската полиция не е публикувала имената им.

Сподели:

Коментари (0)

Разсекретяват разследванията срещу Джефри Епстийн от 2005 и 2007 г.

Разсекретяват разследванията срещу Джефри Епстийн от 2005 и 2007 г.

В разпореждането съдия Смит отбелязва, че „по-късно приетият и специфичен език на закона има предимство пред забраната за разкриване“

САЩ и Украйна  ще преговарят пак, дипломатическият процес се води предимно зад кулисите

САЩ и Украйна ще преговарят пак, дипломатическият процес се води предимно зад кулисите

„Очаква се още една среща днес“, заяви Олександър Бевз, съветник в офиса на украинския президент Володимир Зеленски, пред АФП след дни на интензивна дипломация по плана.

Съратник: Тръмп е разочарован от ирационалното поведение на Путин

Съратник: Тръмп е разочарован от ирационалното поведение на Путин

Според Найджъл Фарадж президентът на САЩ прави всичко възможно, за да осигури справедливо мирно споразумение за Украйна, и го дразни подходът на Владимир Путин.