В социалните мрежи се върти информация, че руски изтребител е бил свален от турските ВВС , след като навлязъл във въздушното пространство на Турция, пише The Daily Star.
Очевидци твърдят, че са видели силна експлозия в района Хурайтан, Северна Сирия, а три изтребителя прелетели над нея.
„По непотвърдена информация руски изтребител е бил свален от турците, след като навлязъл във въздушното пространство на Турция“, твърди сирийският журналист Ясер Алхаджи от профила си в „Туитър“.
Британският вестник отбелязва, че се е опитал да се свърже с представители на турското правителство и руската армия за коментар по случая, но без успех.
Още от Свят
Русия отново е разтърсена от бензинова криза! Въвеждат нови ограничения
Както пише „Медуза“, жители на различни области – от юга на страната до Приморието – съобщават за многочасови опашки по бензиностанциите. В някои региони отново се въвеждат ограничения за продажбата на бензин на един човек.
Forbes: Как да се помогне на Украйна да победи Русия
„Москва има две големи цели: да изстрелва все повече балистични ракети по украински обекти, за да подкопае способността на Киев да произвежда свои балистични ракети;
Горивната криза се задълбочава: Русия предприе отчаян ход, за да се спаси
Според оценки на EA Analytics след украинските удари обемите на преработката на нефт в Русия през юли са били 3,6 млн. барела дневно – приблизително с една трета под сезонната норма