25 Февруари, 2026

The Guardian: Секс скандал с участие на политици разтресе Грузия

The Guardian: Секс скандал с участие на политици разтресе Грузия

Грузия е разтърсена от публикуването на два тайно снимани видеоклипове, на които се вижда как известни политици, както от властта, така и от опозицията участват в извънбрачни връзки. Смята се, че това е част от кампания по изнудване преди изборите в страната от този октомври, пише The Guardian.

Във видеоклип в сайта за видеосподеляне „Ютюб“ е показана жена-член на управляващата коалиция, която се целува с мъж, който не ѝ е бил съпруг. Към видеото са прибавени заплахи, че ще бъдат публикувани и други клипове, освен ако двама членове на управляващата коалиция, един опозиционен политик и известен в страната журналист не подадат оставки до края на март, предава Фокус.

Министър-председателят на страната Гиорги Квирикашвили осъди клиповете като опит за изнудване на страната и нареди силите за сигурност да разследват случая. Същевременно опозицията обвини управляващата партия „Мечта за Грузия“, че стои зад случая.

Видеоизнудванията не са нещо ново за Грузия. Миналата година директорът на свързания с опозицията телевизионен канал „Рустави 2“ Ника Гварамия съобщи, че е бил изнудван с компрометиращи клипове, за да подаде оставка. Тогава той призна публично, че не е верен съпруг, но не подаде оставка.

Сподели:

Коментари (0)

Мир между Украйна и Русия до 4 юли? Зеленски коментира новия краен срок на Тръмп

Мир между Украйна и Русия до 4 юли? Зеленски коментира новия краен срок на Тръмп

Президентът на страната, жертва на руската агресия, коментира съобщенията, че Съединените щати целят да прекратят войната до 4 юли, деня на 250-годишнината от независимостта на САЩ

САЩ гласуваха с “въздържал се” резолюцията на ООН за мира в Украйна

САЩ гласуваха с “въздържал се” резолюцията на ООН за мира в Украйна

С документа се призовава за незабавно и безусловно примирие и "всеобхватен, справедлив и устойчив мир"

Ескалация в Иран: Протестиращи се сблъскаха с лоялисти на режима

Ескалация в Иран: Протестиращи се сблъскаха с лоялисти на режима

Напрежението ескалира между антиправителствени активисти и проправителствени милиции, които се сблъскват в иранските университетски кампуси за четвърти пореден ден