Според нея украинският президент, който вече няма свободата да взима независими решения, трябва да си отиде, за да се разреши безпрецедентната криза, обхванала страната. Тимошенко е на мнение, че когато опозицията и световни лидери преговарят с Янукович, трябва да са наясно, че преговарят с Путин чрез посредник.
По думите на Тимошенко на Украйна вече не се гледа като на независим играч на международната сцена. След отказа да подпише споразумението за асоцииране с ЕС и другите унизителни събития в очите на света Киев е по-малкият брат на Русия.
"Не мисля, че при сегашните обстоятелства Янукович би могъл да се дистанцира от контролирания от Путин митнически съюз", убедена е Тимошенко. Според нея европейците се лъжат, ако си мислят, че с продължителни преговори ще могат да убедят Янукович да се върне на пътя към Европа, тъй като не Янукович решава, а Путин.
"След като руският президент похарчи 50 милиарда долара за игрите в Сочи, той ще похарчи колкото е необходимо, за да задържи Украйна в своята орбита", предупреждава Тимошенко в интервюто.
Според Юлия Тимошенко целта на опозицията в Украйна трябва да бъде да даде нов импулс на народното въстание и да изпрати емисари в Брюксел и Вашингтон, които да поискат санкции срещу режима на Янукович заради репресиите срещу противниците му. "Единствената тема, по която може да се преговаря с Янукович, е оставката му", подчертава тя.
Още от Свят
Нетаняху: Въпреки отделните разногласия с Тръмп сме на едно мнение по най-важните въпроси за Иран
Той коментира и възможността Съединените щати да продадат изтребители F-35 на Турция, като предупреди, че подобна сделка би нарушила стратегическия баланс в Близкия изток.
Кабинетът "Мадяр спря две държавни медии, близки до Орбан
„Днес слагаме край на пропагандното излъчване в обществените медии“, написа премиерът във Фейсбук.
Вежди Рашидов: Радев е невинен за договора с „Боташ“, виновни са младите момчета от "Продължаваме промяната"
Заяви, че Ердоган „също като Ататюрк много обича България“. Нерде Ердоган, нерде Ататюрк, бихме му казали