Той демонстративно ги подкрепи да продължат справедливата борба за истината, справедливостта и американската традиция
Американският актьор Том Ханкс направи поредния си демонстративен жест в подкрепа на свободата на словото. Трета кафе машина от него се появи при акредитираните в Белия дом репортери, предаде АФП.
Той ги призова да продължават „справедливата борба за истината, справедливостта и американската традиция”.
Думите на известния актьор отекват с изключителна сила за президентството на Доналд Тръмп, известен с яростните атаки срещу пресата.
Тази кафе машина за журналисти от Ханкс не е първият му подарък за тясното и тъмно помещението в сградата на федералния център на изпълнителната власт. За първи път той се отчита при Джордж Буш-младши (2001-2009) , след като се изненадва да научи, че там няма такава.
За втори път Ханкс прави това през 2010, при Барак Обама, след като научава, че първият му подарък е грохнал и укорявайки на шега журналистите за лошата му поддръжка.
Този път той придружава подаръка си с отпечатани върху машината думи и гравюра на американски войници. „На журналистите в Белия дом. Продължавайте справедливата борба за истината, справедливостта и американската традиция. Истината преди всичко”, със свой автограф отдолу.
Още от Свят
САЩ нанесоха серия удари по Иран
Според CENTCOM ударите са били отговор на атаките на Иран срещу три търговски кораба, преминаващи през Ормузкия проток
ЕП удари по проруската ос: започва проверка на путинското семейство, в която членува и „Възраждане“
Проверката ще установи дали ЕСН действително защитава принципите на демокрацията, върховенството на закона и правата на човека – задължителни условия за всяка европейска политическа партия.
Линдзи Греъм: Украйна надмина всички очаквания – сега е моментът Путин да бъде принуден към мир
Сенаторът подчерта, че именно това лято е най-подходящият момент да бъде оказан максимален икономически и политически натиск върху Кремъл