12 Юни, 2026

Тони Блеър поиска контрол за движението свободния пазар в Европа

Тони Блеър поиска контрол за движението свободния пазар в Европа

Бившият премиер на Англия коментира Брекзит

"Лидерите на Европейския съюз са готови да дадат на Великобритания контрол над свободата на движение, ако Лондон се съгласи да остане в единния пазар", заяви Тони Блеър, пише вестник The Telegraph. 
Бившият британски министър-председател от лейбъристите отбеляза, че политическите промени на континента, включително избирането на Еманюел Макрон за президент на Франция, са направили по-вероятно реализирането на алтернативата на така наречения „твърд“ Брекзит. Освен това Блеър призова Джереми Корбин да оттегли подкрепата си за напускането на единния пазар. 
Контрол над имиграцията е една от основните точки в Брекзит до момента, като лидерите от блока ясно показаха, че оставането в единния пазар изисква свобода на движение на гражданите в целия ЕС. 
Сподели:
Украйна е включена в бюджета на Пентагона: Reuters разкри подробности

Украйна е включена в бюджета на Пентагона: Reuters разкри подробности

По-рано Камарата на представителите на САЩ одобри законопроект за продължаване на подкрепата за Украйна

Христо Грозев: Путин е в паника!  3 покушения в Москва за един ден

Христо Грозев: Путин е в паника! 3 покушения в Москва за един ден

"Украйна има напълно разбираем мотив да извършва подобни акции, които подкопават настроенията сред московския елит. И това работи", казва той

Тръмп с ново салто мортале!  Отмени ударите срещу Иран, петролът поевтиня

Тръмп с ново салто мортале! Отмени ударите срещу Иран, петролът поевтиня

Индексът Дау Джоунс Индъстриъл Авъридж (Дау Джоунс) нарасна с 1,7 процента и достигна стойност от 50 753,64 пункта.

Коментари (0)