28 Март, 2026

Торите: Борис Джонсън да се извини за израза "Жените, носещи бурки, изглеждат като пощенски кутии"

Торите: Борис Джонсън да се извини за израза "Жените, носещи бурки, изглеждат като пощенски кутии"

Бившият външен министър на кралицата направи коментарите в статия на в."Дейли телеграф" публикувана вчера.

Председателят на управляващата във Великобритания Консервативна партия поиска от бившия външен министър Борис Джонсън да се извини за вестникарска статия, в която пише, че жените, носещи бурки, изглеждат като "пощенски кутии" и банкови обирджии, предаде Асошиейтед прес.

Джонсън, който напусна правителството миналия месец, заради спор за Брекзит, направи коментарите в статия на в."Дейли телеграф", публикувана вчера.

Бившият министър каза, че не подкрепя забрана на бурките, но написа, че е "напълно смехотворно хората да трябва да избират да се разхождат, изглеждащи като пощенски кутии".
Статията му предизвика критика от страна на мюсюлмански групи и негови колеги политици.

 


Държавният министър за Близкия изток в британското външно министерство Алистър Бърт разкритикува Джонсън за коментарите, които според него "много хора биха сметнали за обидни".
Борис Джонсън: Мечтата на Брекзита умира

Председателят на Консервативната партия Брандън Луис отбеляза в туит, че е съгласен с Бърт и поиска от Джонсън извинение
Сподели:

Коментари (0)

Иран: Ще има тежка цена за израелските престъпления

Иран: Ще има тежка цена за израелските престъпления

Удари по ключова инфраструктура в Иран предизвикаха остър отговор от Техеран. Данни сочат близо 2000 жертви, а хутите заплашват с намеса. Международни посредници се опитват да спрат конфликта, но напрежението расте.  

Иран твърди, че негови дипломати са убити при израелска атака в Ливан

Иран твърди, че негови дипломати са убити при израелска атака в Ливан

Според Техеран е атакувана дипломатическа резиденция, информацията не е потвърдена чрез независими източници

Г-7 с извънреден призив: „Спрете атаките срещу цивилни“ – нов сигнал за деескалация в Близкия изток

Г-7 с извънреден призив: „Спрете атаките срещу цивилни“ – нов сигнал за деескалация в Близкия изток

Лидерите от Г-7 настояват за незабавно прекратяване на атаките срещу цивилни на фона на войната между САЩ, Израел и Иран. Марко Рубио говори за край на операциите в следващите седмици и намеква за възможни преговори.