Известният журналист Павло Шеремет загина в Киев тази сутрин, недалеч от дома си при експлозия в колата, която карал, съобщи електронният вестник "Украинска правда". Шеремет караше автомобила на Олена Притула, ръководител на изданието. Самата тя обаче не бе в колата, уточнява новинарският сайт.
На място пристигнаха полицейски екипи и началничката на националната полиция Хатия Деканоидзе. Павло Шеремет е роден на 28 ноември 1971 г. в Минск. През 1998 г. започва работа в руската телевизия ОРТ, където след година оглавява кореспондентската мрежа на дирекцията за новинарски програми в страната и чужбина. По-късно става водещ на аналитичната програма "Време". От 2009 г. Шеремет е редактор в сп. "Огоньок". През последните 5 години Шеремет живя в Киев, работеше в "Украинска правда" и бе водещ в радиостанция "Вести", отбелязва ТАСС.
Още от Свят
Плетенчук: За руснаците започва ад! Готвят се за украински десант в Крим
„Ако се наложи, ще проведем всяка операция, необходима за освобождаването на украински Крим“, заяви представителят на украинските ВМС
Макрон похвали срещата на върха
„Тази среща наистина ни позволи да се координираме много тясно, за да отговорим на кризите и да работим по големите предизвикателства на нашето време“, добави френският президент.
НАТО: Загубите на Русия в жива сила вече надхвърлят 1,4 милиона военнослужещи
Въпреки това руските сили продължават активните бойни действия по цялата фронтова линия, особено в Покровското направление, като се стремят да напреднат към Доброполи