6 Февруари, 2026

Тръмп бойкотира CNN, не праща свои представители в телевизията

Тръмп бойкотира CNN, не праща свои представители в телевизията

Американският президент Доналд Тръмп продължава борбата си срещу Си Ен Ен, като Белият дом отказва да изпраща свои представители в телевизията.

Републиканецът вече е нападал медията, обвинявай я в разпространяване на фалшиви новини заради сведенията за компромати за него, с които разполага Кремъл. Освен това малко след встъпването си в длъжност на пресконференция той отказа да отговори на въпрос от репортер на Си Ен Ен.

Пред Politico представител на Белия дом заяви, че изпращат хора на места, където има смисъл да промотират възгледите си. Според неназования източник не става въпрос за постоянна забрана.

Говорителят на президента Шон Спайсър отрече, че изолират медията, но самият той изрази негативна позиция.

"Няма да стоя и да се занимавам с хора, които нямат желание да свършат нещо както трябва", каза Спайсър.

Въпреки това водещият Джей Трапър обясни, че администрацията на Тръмп е отхвърлила покана да се включи в сегмент, обясняващ указа на президента за ограничаване на имиграцията от седем предимно мюсюлмански страни и спиране на бежанците. 

Сподели:

Коментари (0)

Техеран преди преговорите със САЩ: Ние сме с отворени очи, стоим зад правата си

Техеран преди преговорите със САЩ: Ние сме с отворени очи, стоим зад правата си

Иранският външен министър Абас Арагчи призова за „взаимно уважение“ преди преговорите със САЩ за ядрената програма на Ислямската република и други въпроси

Мицкоски с ултиматум към ЕС и София: Без защита от ново вето, никакви промени в Конституцията ни

Мицкоски с ултиматум към ЕС и София: Без защита от ново вето, никакви промени в Конституцията ни

По думите му страната е готова да спазва поетите ангажименти, но „очаква същото и от съседите си и от ЕС, обявявайки категорично, че няма да впише българите в основния закон

Руска атака по Запорожие уби семейство, петима са ранени

Руска атака по Запорожие уби семейство, петима са ранени

В момента в няколко региона има предупреждения за въздушна тревога, а окупаторите атакуват с дронове