Доналд Тръмп, застъпник на оръжейното лоби, изненадващо заяви, че хора, които са наблюдавани заради подозрения в тероризъм, не трябва да имат възможност да закупуват оръжия.
Подобна неочаквана стъпка предприе и друг традиционен привърженик на оръжейното лоби – Бил О‘ Райли, водещ в телевизия Фокс Нюз. О‘Райли се обяви за някакъв вид рестрикции след нападението в Орландо, при което загинаха поне 49 души.
От своя страна Националната оръжейна асоциация коментира, че според тях продажбата на оръжия на заподозрени в тероризъм би трябвало да се забавя, докато тече проверка на ФБР.
Още от Свят
Русия: 5 азербайджанци са загинали при атака с дронове срещу кораби в Азовско море
Командващият украинските сили за безпилотни системи Роберт Бровди заяви, че украински дронове са „поразили 5 плавателни съда, които незаконно са пребивавали в нощта на 5 юни в пристанищата Мариупол и Бердянск, както и в крайбрежните води на временно окупираните територии“, предаде Франс прес
Сенатът на САЩ одобри десетки млрд. долари за мерки срещу имиграцията
"Ще осъществим най-голямото изселване на нелегални имигранти в историята на Съединените щати", се зарече Тръмп още при избирането си за президент
Bloomberg: Путин ще договаря с Тръмп мира за Украйна, не иска Европа на преговорите
Президентът на агресора Русия настоява да бъде съблюдавано мирното споразумение, сключено между него и американския президент в Аляска