20 Март, 2026

Тръмп към Юнкер: Вие сте брутален убиец

Тръмп към Юнкер: Вие сте брутален убиец

Eманюел Макрон, Доналд Тръмп, Жан Клод Юнкер

Мисля, че го е казал като комплимент, но не съм сигурен, коментира Юнкер

Председателят на Европейската комисия Жан-Клод Юнкер заяви, че президентът на САЩ Доналд Тръмп го е нарекъл "брутален убиец" на срещата на Г-7 в Канада в края на миналата седмица, съобщи Ройтерс.

В реч в областния парламент на Бавария Юнкер, който също участва в разговорите на Г-7, разказа за срещата си с Тръмп.

"Миналата седмица Тръмп ми каза: Жан-Клод, Вие сте брутален убиец".

"Мисля, че го е казал като комплимент, но не съм сигурен".

Срещата на Г-7 не доведе до затваряне на увеличаващата се пропаст между САЩ и другите сили, много от които Тръмп обвинява във водене на търговска политика, третираща несправедливо Щатите, пише БТА.

Вчера държавите от ЕС единодушно подкрепиха план за вносни мита на стойност 2,8 милиарда евро за американски продукти в отговор на митата на САЩ върху вноса на стомана и алуминий от съюза, казаха източници от ЕС.

"Не може да оставим митата без отговор. Не съм настроен за война, но не приемам да ни диктуват отнякъде другаде какво да правим в Европа", заяви Юнкер. "Това е независим континент. За това са се борили немалко хора."

Сподели:

Коментари (0)

Зеленски: САЩ поискаха от Украйна да подкрепи военните им сили в Близкия изток

Зеленски: САЩ поискаха от Украйна да подкрепи военните им сили в Близкия изток

Украйна вече помага на пет страни от Близкия изток да свалят иранските Шахед-и. Страната е предоставила експертни оценки и помага за изграждането на отбранителна система, заяви Володимир Зеленски

Спецчастите на Франция задържаха танкер от „сенчестия флот“ на Русия в Средиземно море

Спецчастите на Франция задържаха танкер от „сенчестия флот“ на Русия в Средиземно море

Корабът е заподозрян в опит да заобиколи международните санкции, използвайки чужд флаг. Това съобщи президентът на Франция Еманюел Макрон в X

САЩ: Освобождаваме петрол от резервите си, но можем да произвеждаме много повече

САЩ: Освобождаваме петрол от резервите си, но можем да произвеждаме много повече

Пред Fox Business Network Министърът на енергетиката на Съединените щати Крис Райт обясни, че блокираният ирански петрол може да започне да достига до световните пазари "в рамките на три до четири дни", ако санкциите срещу страната бъдат отменени