7 Декември, 2025

Тръмп намекна, че ще уволни военния министър, бил "нещо като демократ"

Тръмп намекна, че ще уволни военния министър, бил "нещо като демократ"

Доналд Тръмп и Джеймс Матис

Президентът на САЩ Доналд Тръмп заяви, че неговият министър на отбраната Джеймс Матис е „нещо като демократ” и допусна възможността той скоро да напусне правителството, предаде „Франс прес”.

„Мисля, че той е нещо като демократ, ако искате истината. Генерал Матис обаче е свестен човек. Разбираме се много добре. Възможно е да си тръгне. В някакъв момент всеки напуска. Всеки. Хората напускат. Това е Вашингтон”, заяви Тръмп в предаването "60 минути" на Си Би Ес.

В излязлата през септември книга на разследващия журналист Боб Удуърд „Страх: Тръмп в Белия дом” се твърди, че Матис се е изказвал изключително критично за Тръмп.

На въпрос за упоритите слухове за хаос в Белия дом заради множеството оставки или уволнения на служители, Тръмп увери, че това са лъжливи информации: „Не е вярно, изобщо не е вярно. Ще има обаче и други хора, които ще си заминат. В момента реорганизирам нещата, имам това право. Смятам, че имаме фантастично правителство. Не съм доволен от някои хора и съм повече от доволен от други”.

До момента Тръмп е бил напуснат от: Сали Йетйс (главен прокурор), Майк Флин (съветник по националната сигурност), Майк Дубке (директор на комуникациите на Белия дом), Шон Спайсър (говорител на Белия дом), Рейнс Прийбъс (началник на кабинета на президента), Антъни Скарамучи (директор на комуникациите на Белия дом), Стив Банън (главен стратег), Себастиан Горка (зам.-асистент на президента), Том Прайс (секретар по здравните и социалните въпроси), Дина Пауъл (зам.-съветник по националната сигурност), Омароса Маниголд Нюман (съветник на президента), Роб Портър (част от екипа на Белия дом), Хоуп Хикс (директор по комуникациите), Гари Кон (главен икономически съветник на президента), Джон Макънти (съветник на президента), Рекс Тилърсън (държавен секретар), ген. Х.Р.Макмастър (съветник по националната сигурност), Дейвид Шуикин (секретар по въпросите на ветераните), Ники Хейли (посланик на САЩ в ООН), Кати Уолш (зам.-началник на президентския кабинет) и други.
Сподели:

Коментари (0)

Макрон предупреди Китай - ще последват мита, ако не се коригира търговският дисбаланс

Макрон предупреди Китай - ще последват мита, ако не се коригира търговският дисбаланс

„Китай удря в сърцето на европейския индустриален и иновационен модел, исторически базиран на машинни инструменти и автомобили.“

"Не съм нареждал да ликвидират всички на борда" - Хегсет се оправда за операциите срещу нарколодки

"Не съм нареждал да ликвидират всички на борда" - Хегсет се оправда за операциите срещу нарколодки

Министърът уточни, че не е присъствал по време на операцията.

Мерц пред мемориала "Яд Вашем": Ще запазим жив спомена за ужаса на Холокоста

Мерц пред мемориала "Яд Вашем": Ще запазим жив спомена за ужаса на Холокоста

"Германия трябва да отстоява съществуването и сигурността на Израел."