Ако това нещо се случи, то ще бъде чудесно, ако не стане, ще бъде също ОК
Френският президент Еманюел Макрон заяви на обща пресконференция с американския президент Доналд Тръмп, че уважава неговото решение да изтегли САЩ от Парижкото споразумение за климата, но допълни, че той лично остава привързан към този договор и произтичащите от него ангажименти, предаде Франс прес.
По въпроса за климата американският президент каза, че САЩ са ангажирани да бъдат лидери в защитата на околната среда. По отношение на климатичното споразумение Тръмп каза, че "нещо би могло да се случи".
"Нещо би могло да се случи по отношение на Парижкото споразумение. Ние ще видим какво може да се случи, но ние ще говорим за това през идния период от време. Ако това нещо се случи, то ще бъде чудесно, ако не стане, ще бъде също ОК", заяви той.
Макрон пък каза, че дискусиите със САЩ по въпросите за климата ще продължат въпреки различията. Двамата лидери потвърдиха, че френско-американските връзки са неразрушими, допълва агенцията.
Фактор
По въпроса за климата американският президент каза, че САЩ са ангажирани да бъдат лидери в защитата на околната среда. По отношение на климатичното споразумение Тръмп каза, че "нещо би могло да се случи".
"Нещо би могло да се случи по отношение на Парижкото споразумение. Ние ще видим какво може да се случи, но ние ще говорим за това през идния период от време. Ако това нещо се случи, то ще бъде чудесно, ако не стане, ще бъде също ОК", заяви той.
Макрон пък каза, че дискусиите със САЩ по въпросите за климата ще продължат въпреки различията. Двамата лидери потвърдиха, че френско-американските връзки са неразрушими, допълва агенцията.
Още от Свят
Експерт за ултиматума на Зеленски: Лукашенко за първи път се оказа в такъв шпагат
Самопровъзгласилият се президент на Беларус трябва да избере между Русия и възможни удари от страна на Украйна.
Гъст дим се издигна над ударен център за космически комуникации край Москва
Украинските отбранителни сили удариха и автомобилен мост близо до Василевка в Запорожка област, който руснаците използваха за транспортиране на войски и снабдяване на руската окупационна армия в района
13 загинаха и 66 са ранените при експлозия в газов завод в Катар
„Днес ми се налага да направя нещо, което винаги съм се надявал никога да не се случи – да съобщя за трагичната загуба на 13 наши работници с индийско и пакистанско гражданство", заяви Ал-Кааби пред медиите