5 Февруари, 2026

Тръмп обвини Обама за руската намеса в изборите

Тръмп обвини Обама за руската намеса в изборите

Доналд Тръмп

Американският президент Доналд Тръмп обвини в бездействие администрацията на своя предшественик Барак Обама относно твърденията за руска намеса в президентските избори в САЩ през 2016 г., предаде Ройтерс.

Вчера федерален съдебен състав обяви, че служители на руското военно разузнаване чрез хакерски операции са следили компютрите на Хилари Клинтън и на Демократическата партия по време на предизборната кампания тогава и са откраднали огромно количество чувствителна информация, която била използвана за нейното дискредитиране и в полза на републиканците, чийто кандидат бе Тръмп. На 12-те офицери на ГРУ - руското военно разузнаване, идентифицирани от ФБР, бяха предявени задочни обвинения в рамките на разследването за руска намеса в изборите.

"Историите, които чухте вчера за 12 руснаци, са се развили по време на управлението на администрацията на Обама, а не по време на администрацията на Тръмп. Защо те не са направили нищо по онова време, особено кога стана известно, че ФБР е информирало президента Обама за това още през септември, преди изборите", писа в Туитър Тръмп, който в момента е на посещение във Великобритания.

Сподели:

Коментари (0)

Опозиционният лидер Мадяр: Ще си върнем държавата, ще победим корумпирания режим на Орбан

Опозиционният лидер Мадяр: Ще си върнем държавата, ще победим корумпирания режим на Орбан

Сред основните приоритети на ТИСА са възстановяването на блокираните европейски средства, борбата с корупцията, оживяването на икономиката, укрепването на здравеопазването и образованието

САЩ "възстановяват диалога" с руските военни

САЩ "възстановяват диалога" с руските военни

Активисти предупредиха, че прекратяването на договора за ядрените оръжия може да предизвика нова надпревара във въоръжаването между най-големите ядрени сили

The Guardian: Икономиката на Русия може да достигне точка на необратимост още през 2026 г. – 

The Guardian: Икономиката на Русия може да достигне точка на необратимост още през 2026 г. – 

"Смятам, че законите на икономическата гравитация могат да бъдат нарушавани само за ограничено време“, каза специалният пратеник на Европейския съюз по въпросите на санкциите Дейвид О’Съливан