Губернаторът на Охайо Джон Касич се отказва от надпреварата за президентска номинация на републиканците, съобщава Би Би Си.Това става ден, след като Тед Круз напусна кампанията, оставяйки милиардерът Доналд Тръпм единствен кандидат на републиканците за президентските избори.
Тръмп ще трябва да изчака до конгреса на Републиканската партия на 18 юли, за да бъде официално номиниран за кандидат-президент. Касич нямаше шанс да събере необходимия брой делегати, за да си осигури номинация. Към момента той има едва 156 делегатски гласове срещу 1056 на Тръмп и 572 на вече отказалия се Тед Круз. За номинация са необходими 1237 гласа. Припомняме, Касич спечели само в своя роден щат Охайо. Още преди това обаче, той изправен пред натиск да излезе от състезанието.
Още от Свят
Путин заговори за мирни преговори, но върху параметрите от Анкъридж и Истанбул 2022
Отново нарече украинското ръководство „неонацистки режим“
САЩ в ООН: Русия трябва да сключи мир, времето не e на нейна страна
„Стига, стига толкова, време е за незабавно прекратяване на огъня"
ООН започва евакуация на 11 000 моряци, блокирани в Персийския залив заради затварянето на Ормуз
„Осигурихме необходимите гаранции за безопасност и внимателно проверихме условията за безопасно корабоплаване"