10 Февруари, 2026

Тръмп отложил посещение във Великобритания от страх от протести

Тръмп отложил посещение във Великобритания от страх от протести

Доналд Тръмп и Тереза Мей

Той обяснил на Тереза Мей, че не иска да отива, докато няма обществена подкрепа

Планираното официално посещение на президента на САЩ Доналд Тръмп във Великобритания е било отложено, след като той казал по телефона на премиера Тереза Мей, че не иска да отива, докато няма обществена подкрепа за визитата, съобщи днес лондонският "Гардиън", цитиран от Ройтерс.

Източник на всекидневника е неназован съветник на Мей на "Даунинг стрийт", който бил присъствал на разговора, състоял се през последните няколко седмици.

Говорител на премиерската канцелария в Лондон не бе намерен за коментар, посочва Ройтерс.

Сподели:

Коментари (0)

Посланикът на САЩ в НАТО направи изявление за съдбата на алианса и световния ред

Посланикът на САЩ в НАТО направи изявление за съдбата на алианса и световния ред

"Ние се опитваме да направим НАТО по-силен, а не да излизаме от него или да го разваляме. Да го накараме да работи така, както е било замислено – като алианс от 32 силни и способни съюзници“, каза Матю Уитакър

NYT:  Общите загуби на Украйна и Русия ще надхвърлят два милиона, две трети са на руската страна

NYT: Общите загуби на Украйна и Русия ще надхвърлят два милиона, две трети са на руската страна

Украинците на колене почитат загиналите си сънародници, докато по-голямата част от руснаците просто се е изолирала от войната, посочват журналисти.

Крал Чарлз III е готов да съдейства по разследването срещу брат му за връзки с Джефри Епстийн

Крал Чарлз III е готов да съдейства по разследването срещу брат му за връзки с Джефри Епстийн

„Макар конкретните твърдения да са въпрос, на който г-н Маунтбатън-Уиндзор трябва да отговори сам, ако бъдем потърсени от полицията на Темз Вали, ние сме готови да окажем съдействие, както може да се очаква“, се допълва изявлението