12 Юни, 2026

Тръмп предизвиква Тилърсън да си премерят коефициентите на интелигентност

Тръмп предизвиква Тилърсън да си премерят коефициентите на интелигентност
Рекс Тилърсън и Доналд Тръмп

Поводът – съобщения в медиите, че Тилърсън нарекъл държавния глава на САЩ "дебил"

Американският президент Доналд Тръмп предизвика държавния секретар Рекс Тилърсън да си премерят коефициентите на интелигентност, ако Тилърсън наистина е нарекъл Тръмп "дебил", както беше съобщено в медиите, предаде Асошиейтед прес.

"Смятам, че това е фалшива новина. Но ако наистина го е направил, предполагам, че ще трябва да си премерим коефициентите на интелигентност. И мога да ви кажа още отсега кой ще спечели", заявява Тръмп в публикувано днес интервю за списание "Форбс".

Миналата седмица американската телевизия Ен Би Си каза, че това лято вицепрезидентът Майк Пенс трябвало да убеждава Тилърсън да не подава оставка, както и че държавният секретар веднъж бил нарекъл президента "дебил".

Тилърсън увери, че никога не е обмислял да напуска. Негова говорителка каза, че той никога не е използвал подобен език.

Днес е предвидено Тръмп и Тилърсън да се съберат на обяд заедно с министъра на отбраната Джеймс Матис.


Сподели:
 Общата европейска система за убежище влиза в сила от днес, какви са мерките

Общата европейска система за убежище влиза в сила от днес, какви са мерките

Европейският съюз направи реформа в системата за убежище, която има за цел затягане на мигрантските правила и използване на по-ефективни процедури на външните граници на Съюза

В Крим става напечено: Бензиностанциите пресъхнаха, изчезнаха някои храни

В Крим става напечено: Бензиностанциите пресъхнаха, изчезнаха някои храни

Украйна засилва ударите с дронове по линиите за снабдяване на полуострова, който Русия отне от Киев през 2014 г. Местните власти наложиха режим на нормиране на горивото, като някои храни също започват да липсват

Египет обяви добър момент за сделка между САЩ и Иран: Ударите са отменени

Египет обяви добър момент за сделка между САЩ и Иран: Ударите са отменени

Египетското външно министерство заяви с изявление в края на деня на 11 юни, че се надява „наличната възможност да бъде използвана за постигане на сделка по различните нерешени въпроси"

Коментари (0)