27 Февруари, 2026

Тръмп слисан от ласкава статия за него във "Вашингтон поуст"

Тръмп слисан от ласкава статия за него във "Вашингтон поуст"

Доналд Тръмп

Собственик на вестнинка - мултимилиардерът Джеф Безос, е един от най-големите критици

Президентът на САЩ Доналд Тръмп написа в Twitter, че е слисан от статия във в. „Вашингтон поуст”, в която се дава положителна оценка на действията на неговите избиратели, посочва "Дарик".
 
„Не мога да повярвам, че накрая виждам хубава статия във „Вашингтон поуст”. В нея се говори за ентусиазма на гласоподавателите на Тръмп в набирането на средства за кампанията. Националният комитет на Републиканската партия събира много повече пари от демократите и голяма част от тези пари е от моите прекрасни малки дарители. Заради тях работя неуморно”, написа стопанинът на Белия дом.
 
Основателят на компанията „Амазон” и собственик на в. „Вашингтон поуст” - мултимилиардерът Джеф Безос, се придържа към либерални възгледи и преди многократно е критикувал действията на сегашната американска администрация.
 
Още през януари Безос заяви, че е готов да подкрепи иска, заведен в съд в щата Вашингтон срещу указа на Тръмп за ограничаване на имиграцията.
Сподели:

Коментари (0)

Орбан лъже и маже, украинци финансирали партията, която ще го размаже

Орбан лъже и маже, украинци финансирали партията, която ще го размаже

Премиерът отбеляза, че украинците са способни на всичко: те са взривили газопровода „Северен поток“, който минава извън Украйна и по същество е собственост на Германия, като по този начин са причинили сътресения в германската икономика.

ISW: Китай е обезпокоен от нов руски закон за мобилизацията

ISW: Китай е обезпокоен от нов руски закон за мобилизацията

Анализаторите се позовават на съобщение на хонконгската медия South China Morning Post

Украйна възпламени нефтобаза в Луганск и порази електроцентрала в руската Белгородска област

Украйна възпламени нефтобаза в Луганск и порази електроцентрала в руската Белгородска област

„Нанесени са сериозни щети на съоръженията на енергийната инфраструктура", съобщи Губернаторът на Белгородска област Вячеслав Гладков, а Exilenova-Plus сподели снимки и кадри на горящ обект на нефтобаза в окупирания от Русия Луганск