1 Май, 2026

Тръмп сравни разследването срещу него с "лов на вещици"

Тръмп сравни разследването срещу него с "лов на вещици"

Доналд Тръмп

Американският президент Доналд Тръмп обяви, че разследването срещу него за връзки с Русия е "най-големият лов на вещици" срещу един политик в историята на САЩ. 

Тръмп написа това в Туитър, след като Министерството на правосъдието назначи бившия шеф на ФБР Робърт Мълър за специален прокурор на федералното разследване за евентуален таен сговор между предизборния екип на Доналд Тръмп и Русия и нейната намеса в изборния процес в САЩ през 2016 г.

"При толкова много незаконни действия в кампанията на (Хилари) Клинтън и администрацията на Обама, нито веднъж не беше назначен специален прокурор", посочи Тръмп, цитиран от ДПА и БТА.

От Министерството на правосъдието обявиха, че решението е взето, за да може американският народ да има пълно доверие в резултата от разследването.

Натискът над Тръмп за ролята на Русия в президентските избори се засили през последните седмици, особено след като президентът неочаквано уволни шефа на ФБР Джеймс Коми, който ръководеше разследването. 

"Ню Йорк таймс" съобщи вчера, че Тръмп е поискал от Коми да спре разследване срещу бившия съветник по национална сигурност Майкъл Флин, който подаде оставка през февруари заради контактите си с руския посланик в САЩ Сергей Кисляк.
Сподели:

Коментари (0)

Удар в сърцето на руските дронове: Киев атакува стратегически комплекс

Удар в сърцето на руските дронове: Киев атакува стратегически комплекс

Украински дронове поразиха центъра „БАРС-Сармат“ в окупираната част на Запорожка област – ключов обект за разработка на безпилотни и роботизирани системи на Москва

Светът решава изборите в Сърбия: Вучич с неочаквано признание

Светът решава изборите в Сърбия: Вучич с неочаквано признание

Сръбският президент остави отворен въпроса за предсрочния вот, обвързвайки го с глобалната криза, енергийната несигурност и риска от ескалация около Ормузкия проток

Разочарован от съюзниците, Тръмп обмисля изтегляне на американски войски от Европа

Разочарован от съюзниците, Тръмп обмисля изтегляне на американски войски от Европа

Американският президент изрази неодобрението от поведението на Италия и Испания, която дори заплаши с отстраняване от Алианса