7 Декември, 2025

Трима чужденци в новото правителство на Украйна

Трима чужденци в новото правителство на Украйна

Трима чужденци – технократи намират място в новото правителство на Украйна. Те ще оглавяват Министерство на финансите; на икономиката и на здравеопазването. Това стана ясно след като украинският парламент одобри новото правителството на страната, съобщи "Ройтерс"

Министър на финансите става Наталия Яреско, която е гражданин на САЩ. Тя е работила в продължение на 20 години в Украйна, като преди това е заемала различни позиции в Държавния департамент на САЩ. Министърът на икономиката ще е литовецът Аиварас е бил партньор в инвестиционната фирма East Capital.

Изданието припомня, че на парламентарните избори в края на октомври победиха партии, които се обявяват за по-близки отношения със Запада. "2015 г. ще бъде по-трудна от настоящата година", каза премиерът Арсений Яценюк преди гласуването в парламента. "Ние сме готови за най-радикалните, тежки и ефективни реформи", допълни той.

Сподели:

Коментари (0)

Сикорски към Мъск след апела му за ликвидация на ЕС: Иди на Марс!

Сикорски към Мъск след апела му за ликвидация на ЕС: Иди на Марс!

Полският външен министър отбелязва, че посланието на Мъск за премахване на ЕС е харесано от скандалния експрезидент на Русия Дмитрий Медведев, който пише в коментарите: „Точно така.“

Задкулисна мрежа позволява на Кремъл да произвежда ракети „Искандер“, въпреки санкциите

Задкулисна мрежа позволява на Кремъл да произвежда ракети „Искандер“, въпреки санкциите

По трагична ирония семейство Митал помага за доставката на ракетите, които редовно поразяват собствения му стоманодобивен завод в Кривий Риг.

Русия бомбардира собствения си Белгород, спря токът

Русия бомбардира собствения си Белгород, спря токът

Местните жители са чули рева на самолет, летящ към границата преди експлозията. Самата експлозия е била толкова мощна, че е последвал „дъжд“ от шрапнели, пръст и камъни.