Губернаторът на Флорида Рик Скот вчера обяви извънредно положение в щата заради тропическата буря Колин, която настъпва с проливни дъждове и силни ветрове, предаде Асошиейтед прес.
Половината американски щат Тексас под наблюдение заради опасност от наводнения
В района на залива Тампа близо 7600 домакинства са останали без електричество. Много пътища са наводнени. Затворени са училищата в най-малко един окръг. Властите раздават на жителите торби с пясък, за да издигнат диги пред къщите си срещу очакваните наводнения.
Губернаторът е наредил да се приведат в повишена готовност 6 хиляди резервисти от Националната гвардия.
Предупреждение за тропическа буря е обявено също за щатите Джорджия и Южна Каролина.
Още от Свят
The Telegraph: Путин осъзнава, че губи – британски експерт посочи ключов признак
The Telegraph: Путин осъзнава, че губи – британски експерт посочи ключов признак
САЩ: Тръмп иска войната в Украйна да приключи, за да бъде сложен край на безсмисленото кръвопролитие
"Kоренът на проблема е, че руският президент Владимир Путин е идеологически обвързан с враждебността си към Съединените щати и Запада. “, смята журналистка
Foreign Policy: Украйна не изолира Крим без причина – подготвя се контранастъпление
Анализаторът от американския Институт за изследване на войната Джордж Барос смята, че Украйна в момента създава възможно най-благоприятните условия за бъдещи настъпателни действия