27 Май, 2026

Трусове в Кремъл: Путин смени шефа на Федералната служба за сигурност

Трусове в Кремъл: Путин смени шефа на Федералната служба за сигурност

Руският президент Владимир Путин подписа указ за уволнението на Евгений Муров от поста ръководител на Федералната служба за сигурност (ФСС) на Русия. На негово място е назначен Дмитрий Кочнев. Постановлението влиза в сила от датата на неговото подписване, се казва в документа.

Муров беше 30-ят ръководителя на руската държавна охрана и заемаше поста от 2000 г. досега, пише lenta.ru. Поведе FSO последните 16 години - от май 2000 година. Преди това той е работил в централната ФСБ/КГБ. Още през 2014 г. руските медии писаха, че Муров обмисля да подаде оставката си, за да прекарва повече време със семейството си. 

Новият шеф на ФСС Кочнев до декември 2014 г. заема позицията на ръководител на службата за сигурност на президента. Федералната служба за сигурност е ангажирана да осигур безопасността на висши държавни чиновници, включително на президента, премиера, ръководителите на двете камари на парламента, ръководителите на Върховния съд, комисията по разследването и други длъжностни лица. 

Сподели:
 Тръмп ще се срещне с кабинета си в критичен момент за преговорите с Иран

Тръмп ще се срещне с кабинета си в критичен момент за преговорите с Иран

При настоящето положение на нещата обаче Тръмп рискува също така войната, която сам реши да започне, да приключи с незадоволителен край 

Техеран: Целта на САЩ и Израел остава да свалят Ислямската република

Техеран: Целта на САЩ и Израел остава да свалят Ислямската република

В продължение на десетилетия Иран и Израел са водили скрита война, включваща саботажни операции, сред които срещу ирански ядрени съоръжения, както и убийства на учени

Русия набира за фронта в Украйна хора с дългове - обещават им опрощаване

Русия набира за фронта в Украйна хора с дългове - обещават им опрощаване

Указът на Путин обхваща не само самите новобранци, но и техните съпруги или съпрузи

Коментари (0)