10 Юли, 2026

Ципрас търси пробив при Меркел и Оланд

Ципрас търси пробив при Меркел и Оланд

Гръцкият премиер Алексис Ципрас ще посети днес Брюксел с ключовата цел да се срещне с германския канцлер Ангела Меркел и френския президент Франсоа Оланд в кулоарите на срещата на върха на ЕС и Латинска Америка и да постигне политически пробив в преговорите за реформите в Гърция, пише Kathimerini.

Миналия уикенд Ципрас разговаря с Меркел и Оланд по телефона, след което от кабинета му съобщиха, че в сряда тримата ще се срещнат в Брюксел. Някои европейски чиновници обаче изразиха съмнение, че срещата ще се състои, като изтъкнаха като причина разочарованието от представените пред кредиторите нови планове на Атина. Те бяха изпратени от правителството в раните часове на вторник и съдържат предложение как да се запълни фискалната дупка на Гърция и как да се създаде устойчивост по отношение на гръцкия дълг. 

Сподели:
The Hill: Европа не бива да се поддава на ядрения шантаж на Русия

The Hill: Европа не бива да се поддава на ядрения шантаж на Русия

В публикацията се посочва, че Кремъл използва т.нар. „сенчест флот“ за наблюдение на ключови бази на НАТО във Великобритания,

В петък времето ще бъде предимно слънчево, с облаци по морето

В петък времето ще бъде предимно слънчево, с облаци по морето

За тези, които са на море, прогнозата предвижда по-често значителна облачност. Главно в следобедните часове се очакват превалявания от дъжд.

Саратовската рафинерия в Русия спря работа след украинските удари с дронове

Саратовската рафинерия в Русия спря работа след украинските удари с дронове

Поразена е инсталация за първична преработка KDU-6 с капацитет 20 000 метрични тона на денонощие - единствената такава инсталация в рафинерията

Коментари (0)