Групировката "Ислямска държава" ще продължи да се опитва да организира терористични удари в западните страни. Това се посочва в предварително разпространения текст на изявление, което директорът на ЦРУ Джон Бренан ще направи по-късно през деня пред комисията по разузнаване в американския Сенат, предаде Асошиейтед прес.
Според Бренан, ИД се опитва да изгради апарат за преки и косвени нападения подобни на извършените неотдавна в Париж и Брюксел.
Ислямистите ще разчитат на партизанска тактика, за да компенсират териториалните си загуби. Те разполагат множество бойци на Запад, които евентуално биха могли да нанесат удари в страните, в които се намират.
"Ислямска държава" вероятно работи за вкарването им, може би с бежанските потоци или чрез законно проникване, отбелязва шефът на ЦРУ.


Коментари (0)