Същевременно "Ню Йорк таймс" съобщи, цитирайки неназовани източници, че Рияд подготвя доклад, в който признава, че Хашоги е бил убит неволно по време на разпит
Екип от турски следователи и прокурори напусна консулството на Саудитска Арабия в Истанбул, след като го претърси във връзка с изчезването на журналиста дисидент Джамал Хашоги.
Безпрецедентният обиск продължи девет часа.
Турски представител заяви, че разследващите са отнесли проби, включително от почвата в градината на консулството.
Това е последното място, където Хашоги е бил видян жив, преди да изчезне на 2 октомври. Турските власти предполагат, че той е бил убит в консулството и тялото му е било унищожено.
Същевременно "Ню Йорк таймс" съобщи, цитирайки неназовани източници, че Рияд подготвя доклад, в който признава, че Хашоги е бил убит неволно по време на разпит. На този етап саудитските власти не са коментирали тази информация.
Още от Свят
Техеран: Целта на САЩ и Израел остава да свалят Ислямската република
В продължение на десетилетия Иран и Израел са водили скрита война, включваща саботажни операции, сред които срещу ирански ядрени съоръжения, както и убийства на учени
Русия набира за фронта в Украйна хора с дългове - обещават им опрощаване
Указът на Путин обхваща не само самите новобранци, но и техните съпруги или съпрузи
Русия се опитва да компенсира недостига на ракети
Военният експерт смята, че основната цел на шумните изявления на Кремъл е не само да сплаши украинците, но и да повлияе на европейските партньори на Киев.