28 Април, 2026

Турски дипломат: Ще строим "Турски поток" след 2017

Турски дипломат: Ще строим "Турски поток"  след 2017

Доставките по газопровода „Турски поток“ най-вероятно ще започнат след 2017 година. Това заяви пред "Интерфакс" посланикът на Турция в Москва Умит Ярдъм.

Дипломатът обясни, че Русия и Турция „все още не са достигнали началния етап от проекта“, съобщава Фокус. „Би било погрешно да обявим като начална дата за пускането на газопровода 2016 или 2017 година“, посочи той.

„Според мен, ако успеем да реализираме проекта, това би било голяма победа и за двете страни. Разговорите по този въпрос продължават“, заяви още Ярдъм.

Посланикът отбеляза, че засега Турция и Русия не са подписали обвързващ договор за газопровода. „И двете страни обаче имат желание и намерение да изпълнят проекта“, е посочил турският дипломат.

Сподели:

Коментари (0)

Словакия осъди ЕС заради спирането на руския газ

Словакия осъди ЕС заради спирането на руския газ

Унгарското правителство под ръководството на Виктор Орбан вече беше завело подобно дело, въпреки че не е известно дали новото проевропейско правителство на Петер Мадяр желае да го продължи, пише Киев индипендънт

Във Финландия заработи първата на континента мина с пълен цикъл на производство на литий

Във Финландия заработи първата на континента мина с пълен цикъл на производство на литий

Въпреки че литиеви запаси притежават и други европейски страни, като Португалия и Чехия, финландският обект е първият с цяла производствена верига – от мината до обогатителната фабрика

Нощни руски удари с дронове над Кривой Рог, има загинал и ранени

Нощни руски удари с дронове над Кривой Рог, има загинал и ранени

„Руснаци атакуваха Кривой Рог. Един човек е убит, петима са ранени“, съобщи ръководителят на Днепропетровската областна държавна администрация Александър Ганжа