Въздушната операция е била за „неутрализирането“ на терористи принадлежащи към Работническата партия на Кюрдистан
Турски военни проведоха операция по въздух срещу бази на терористи в северен Ирак, съобщи турското министерство на отбраната в свое изявление, предава турската Anadolu Agency.
Според изявлението, въздушната операция е била за „неутрализирането“ на терористи принадлежащи към Работническата партия на Кюрдистан и други терористични групировки.
Посочва се, че цели на ударите са били убежища, пещери, тунели и складове използвани от терористите, допълвайки, че е направено всичко възможно за избягване на всякаква вреда по цивилните граждани, тяхната собственост и околна среда.
Още от Свят
Пак разгромиха руските войски при легендарната Мала Токмачка, щурмували с мотоциклети и лопати
В Пологовския район на Запорожка област окупатори не успяват да превземат това село вече четири години въпреки многобройните щурмове
Навальный LIVE: Ето как Кремъл пренаписа жалката биография на Путин
"Наследникът на Елцин бил, нека бъдем честни, незабележим служител на службите, който до този момент не се бил отличил с никакви постижения и не бил запомнен с нищо", разказва водещият
The Telegraph: Украйна взема надмощие във войната, а това поставя Запада под удар
Според Кофлин руската армия губи всеки месец около 30 000 души убити и ранени, а икономиката изпитва все по-силен натиск заради продължителната война