27 Май, 2026

Турският посланик: Нямаме нищо общо с изчезването на обвинения турчин

Турският посланик: Нямаме нищо общо с изчезването на обвинения турчин

Посланикът на Турция Сюлейман Гьокче заяви, че той и служителите от дипломатическата мисия в София нямат нищо общо с изчезването на турския гражданин, обвинен за катастрофата с двама загинали мотористи край Драгоман.

Обвиняемият Фарук Бекташ изчезна, дни след като Софийският градски съд го освободи под домашен арест. Това предизвика протести на мотористи – близки и познати на двамата загинали, които включително и днес се събраха пред посолството на Турция и пред Съдебната палата. "Българският съд взима решението. Ние нямаме нищо общо. Това е проблем на българските власти", заяви пред БНР посланик Гьокче. "Съжалявам дълбоко за тяхната загуба", добави той.

По думите на дипломата при протеста си вчера мотористи са се опитали да нахлуят в сградата на посолството – нещо, което демонстрантите отричат. "Мотористите блокираха движението и организираха демонстрация без никакво разрешение от властите. Опитаха се да нахлуят в посолството. Това предизвиква огромно съжаление и отвращение", заяви посланикът. Сюлейман Гьокче заяви, че има много добро сътрудничество с българските съдебни власти.

Сподели:
WELT: Войната навлиза в нова фаза, в която Русия се страхува от срив на фронта си

WELT: Войната навлиза в нова фаза, в която Русия се страхува от срив на фронта си

Руската армия вече няма явно предимство на фронта и все по-често отстъпва. Ударите по Киев се възприемат от много военни експерти като „акт на отчаяние“

Тръмп: Иран няма да получи облекчаване на санкциите в замяна на отказ от високообогатения си уран

Тръмп: Иран няма да получи облекчаване на санкциите в замяна на отказ от високообогатения си уран

Коментарите му идват в момент, когато Вашингтон и Техеран се опитват да постигнат споразумение за прекратяване на конфликта, който вече три месеца разтърсва Близкия изток

Русия заплашва Армения: Спира ѝ доставките на газ и петрол, ако настоява да влезе в ЕС

Русия заплашва Армения: Спира ѝ доставките на газ и петрол, ако настоява да влезе в ЕС

"Руското посолство официално изпрати писмо, в което се казва, че ако процесът на присъединяване към ЕС продължи, руската страна ще преустанови или едностранно ще прекрати Споразумението за сътрудничество за доставките на природен газ, петролни продукти и необработени диаманти"

Коментари (0)