22 Май, 2026

Турският регулатор поряза медиите на Гюлен - отне лицензите им

Турският регулатор поряза медиите на  Гюлен - отне лицензите им

Турският регулатор на пазара за радио- и телевизионни станции отне във вторник лицензите на всички електронни медии, за които се смята, че са свързани с религиозното движение "Хизмет" на Фехтуллах Гюлен, съобщи "Ройтерс".

От самото начало на неуспешния опит за преврат властите твърдят, че живеещият в САЩ турски гражданин стои зад последните събития. Той категорично отрича това и каза, че не изключва самият президент Реджеп Тайип Ердоган да е инсценирал всичко, за да сесдобие с почти неограничена власт.

В съобщение на Върховният съвет за радио и телевизия (RTÜK) се казва, че решението е взето на извънредно заседание и единодушно.

Турция е сред страните, критикувани от международни организации за бързо отстъпление на свободата на медиите. В интервю за CNN в понеделник - първото след метежа - Ердоган каза, че никога не е имал проблеми със свободните медии.

Сподели:

Коментари (0)

Осъдиха трима за планиране на държавен преврат в Германия - единият е писал на Путин

Осъдиха трима за планиране на държавен преврат в Германия - единият е писал на Путин

И тримата бяха признати за съучастници в подготовка на държавна измяна

Лидерът на десницата Янез Янша отново е премиер на Словения

Лидерът на десницата Янез Янша отново е премиер на Словения

Досегашният министър-председател Роберт Голоб не успя да състави кабинет след парламентарните избори

Путин заплаши Украйна с ответен удар след атака срещу Старобелск

Путин заплаши Украйна с ответен удар след атака срещу Старобелск

Той съобщава, че е възложил на Министерството на отбраната на Русия да подготви „предложения“ за отговор