Турция се разгневи на „Ислямска държава“ и в известен смисъл обяви война на групировката.
Анкара заяви днес че джихадистите от трябва да бъдат напълно изтласкани от сирийския пограничен регион, след като при атентат в град Газиантеп загинаха над 50 души, предаде AFP.
„Нашата граница трябва да бъде напълно прочистена от „Ислямска държава“, каза външният министър Мевлют Чавушоглу в излъчено по телевизията изказване. „Наше естествено право е да се сражаваме у дома и в чужбина срещу такава терористична организация“, допълни той.
По думите му, Турция има право да подкрепя всички – сили или държави – борещи се в „Ислямска държава“.
Още от Свят
Зеленски: Украйна е втората армия на НАТО, самите лидери го казват
"Именно НАТО се нуждае от нас де юре." Украинският президент подчерта, че всички са уверени, че заедно ще спрат Путин
ISW: Руски блогъри скочиха срещу Кремъл - алармират за пробойни в ПВО и цензура след ударите по Москва
Те поставят под съмнение истинската причина за война и безпокойство, че украинските удари показват, че Путин и обкръжението му не могат да защитят руските гражданите, а държавните медии държат обществото в пълно неведение каква е истината за войната
В последния момент - пропаднаха преговорите САЩ - Иран в Швейцария
Пътуването на вицепрезидента Джей Ди Ванс е отложено заради усложнения около организацията на разговорите както от страна на Вашингтон, така и на Техеран