19 Март, 2026

Турция планира посолства във всички африкански страни

Турция планира посолства във всички африкански страни

Президентът на Турция, Реджеп Тайип Ердоган, заяви, че страната му ще открие свои посолства във всяка една държава на африканския континент, предаде РИА Новости.

Към момента Анкара има посолства само в 39 от общо 54 държави.

„Преди 30-40 г. наши посолства работиха в 12 африкански страни, сега имаме в 39. Нашата цел е да открием посолства във всички 54 африкански държави. Посолствата не трябва да се помещават в наети помещения, затова започнахме да закупуваме земя “, заяви турския президент по време на церемонията за откриване на новата сграда на посолството на Турция в Сомалия.

Това е първата официална визита на турски държавен глава в слабо развитата африканска държава, която е част от плана на Турция да засили своето влияние на континента.

Сподели:

Коментари (0)

На Украйна беше предаден уникален танк „Леопард“: появи се негова снимка

На Украйна беше предаден уникален танк „Леопард“: появи се негова снимка

Съгласно спецификацията, ъгълът на максимално повдигане на оръдието Cockerill HP в кулата Cockerill 3105 достига рекордните за танковете +42°

Зеленски обяви възобновяване на мирните преговори след паузата заради Иран

Зеленски обяви възобновяване на мирните преговори след паузата заради Иран

"Украинската делегация – именно политическата част от преговорната група – вече е на път, тази събота очакваме срещи в Съединените американски щати“, съобщи държавният глава

Израел и Иран засилиха ударите си по енергийна инфраструктура

Израел и Иран засилиха ударите си по енергийна инфраструктура

Някои експерти са на мнение, че целта на израелския удар е да се поставят иранските лидери под натиск, като се направят условията за живот в Ислямската република непоносими за населението