1 Февруари, 2026

Турция предупреждава за нови атентати по Великден

Турция предупреждава за нови атентати по Великден

"Ислямска държава" вероятно планира терористични атаки срещу християни и евреи около Великденските празници, съобщи Анадолската информационна агенция, като се позовава на полицейски източници.

Евентуални мишени са църковните храмове. Те са застрашени по време на католическия Великден, който се отбеляза утре, както и синагогите в Анкара, предава агенцията, цитирана от БНР.

Турската полиция смята, че членове на терористичната организация наблюдават храмовете, консулствата и посолствата, както и фондациите, които не са собственост на мюсюлмани.

Предупреждението за подготвяни атаки идва седмица, след като в Истанбул беше извършен терористичен удар, отнел живота на четирима туристи – трима израелци и един иранец. Анкара смята, че атаката е дело на джихадист, свързан с "Ислямска държава".

Сподели:

Коментари (0)

Али Хаменей  заплаши САЩ със силен удар

Али Хаменей заплаши САЩ със силен удар

Изявлението на 86-годишния аятолах е най-директната заплаха, отправяна от него досега, посочва АП. Изказването му бе разпространено от иранската държавна телевизия.

ISW: Украинските войски са напреднали в Харковска и Донецка области

ISW: Украинските войски са напреднали в Харковска и Донецка области

В същото време окупаторите са постигнали успех на Покровското и Гуляйполското направление. Това се посочва в новия отчет на американския Институт за изследване на войната

Доналд Тръмп с нова изненада:  Ще сключим сделка с Куба

Доналд Тръмп с нова изненада: Ще сключим сделка с Куба

Той направи този коментар на борда на президентския самолет „Еър форс уан“ на път към Флорида от Вашингтон, един ден след като заплаши с мита всички страни, които доставят петрол на Куба