27 Май, 2026

Турция се кани да купи от Русия ракетни комплекси С-400

Турция се кани да купи от Русия ракетни комплекси С-400

Турция преговаря с Руската федерация за покупката на зенитно-ракетни комплекси С-400, предава РИА Новости. „Продължава работата по противоракетната отбрана – заяви обясни турският военен министър Фикри Ъшък в ефира на телевизионния канал NTV. - Водим преговори за С-400 не само с Русия, но и с други страни, които имат аналогични системи." Като "положителна" оцени министърът позицията на Русия към този момент.

Надяваме се, че страните-членки на НАТО се отнасят към това сериозно, и нашата система ще бъде съвместима с изискванията на Алианса. Но ние в никакъв случай не отхвърляме предложението на Русия и активно работим върху него. Крайната ни цел е да произвеждаме сами такива системи“, е подчертал министър Ъшък. По съвпадение (или не) новината идва точно в ден, когато лично генералният секретар на НАТО, отбелязва, че турски военнослужещи, командировани в алианса, са поискали убежище.

Сподели:
Украйна въвежда „логистически локдаун“ за руската армия: Фьодоров разкри подробности

Украйна въвежда „логистически локдаун“ за руската армия: Фьодоров разкри подробности

Още това лято руската армия трябва да усети „логистически локдаун“ благодарение на засилените удари със сре

YouTube започва да обозначава автоматично видеоклиповете, генерирани с AI

YouTube започва да обозначава автоматично видеоклиповете, генерирани с AI

Аторите ще могат да оспорват поставените етикети, ако смятат, че съдържанието им е неправилно обозначено като генерирано с AI

Потвърдено: Техеран е получил проект за споразумение със САЩ

Потвърдено: Техеран е получил проект за споразумение със САЩ

Иран трябва да възстанови търговското корабоплаване през Ормузкия проток до нивата преди войната в рамките на един месец

Коментари (0)