Турция може да анулира споразумението с ЕС за реадмисия на мигранти, а също така е в процес на преразглеждане и споразумението за помощ за бежанците, възлизаща на 6 млрд. долара. Това обяви външният министър на страната Мевлут Чавушоглу в интервю за телевизия "Канал 24", цитирано от Ройтерс.
Във връзка с това Чавушоглу обвини ЕС, че не е изпълнил задълженията си, съобщава БНР. Мярката на Анкара е заради скандала с холандските власти, които изгониха министъра на семейството и социалните политики Фатма Бетюл Сая Каян, а Германия и други европейски страни не разрешиха на турски министри да проведат предизборни митинги в европейски градове. В същото време Турция изпрати нота до ООН с обвинения към холандското правителство за нарушаване на Виенската конвенция.
Още от Свят
Украински военни: Константиновка е почти унищожена, но не е обкръжена
Командирът на подразделението Kurt & Company Group от състава на 28-а отделна механизрана бригада „Рицарите на Зимния поход“ с позивна Курт заяви, че тежки сражения и престрелки се водят в целия град
Украйна загуби изтребител F-16, пилотът се е катапултирал
От украинските ВВС уточняват, че пилотът е в безопасност. Той е бил успешно евакуиран и транспортиран в медицинско заведение за прегледи и диагностика.
Newsweek: Нова мобилизация в Русия може да удължи войната, но няма да промени нейния изход
Руският опозиционер Михаил Ходорковски също смята, че новите мобилизирани няма да променят коренно хода на войната