22 Февруари, 2026

Туск: Не всички страни от ЕС са готови за преговори за членство на Северна Македония

Туск: Не всички страни от ЕС са готови за преговори за членство на Северна Македония

Стево Пендаровски и Доналд Туск

Лично аз смятам, че може да има само едно решение – начало на преговори и със Северна Македония, и с Албания, заяви той

Председателят на Европейския съвет Доналд Туск заяви днес, че не всички страни членки са готови да вземат решение за начало на преговори за присъединяването на Северна Македония към общността.

На среща в Брюксел с новия президент на Северна Македония Стево Пендаровски Туск заяви, че иска да бъде честен.

„Не всички страни са готови да вземат решение за начало на преговори идните дни“, каза той.

„Лично аз смятам, че може да има само едно решение – начало на преговори и със Северна Македония, и с Албания, както препоръча Европейската комисия. Въпросът днес е не дали, а кога да стане това. А понякога консенсусът между 28 страни отнема повече време, отколкото ми се иска“, отбеляза Доналд Туск.

Утре темата ще бъде обсъдена в Берлин между северномакедонския премиер Зоран Заев и канцлерката Ангела Меркел. 
Сподели:

Коментари (0)

Сибига: Русия нанесе ракетен удар по американско предприятие

Сибига: Русия нанесе ракетен удар по американско предприятие

Той подчерта, че не става дума за военен обект, а за завод, който работи от 90-те години на миналия век и е една от първите големи инвестиции на САЩ в независимата икономика на Украйна

Стив Уиткоф: Ще срещнем Зеленски и Путин

Стив Уиткоф: Ще срещнем Зеленски и Путин

„Възможно е това да бъде тристранна среща с участието на президента (Тръмп – б.р.). Ще видим", каза той

Хили: Искам да бъда министърът, който ще разположи британски войски в Украйна

Хили: Искам да бъда министърът, който ще разположи британски войски в Украйна

Лондон вече е отделил над 250 млн. долара за подготовка на собствените си въоръжени сили за евентуално разполагане