24 Юни, 2026

Учени измъдриха: В близко бъдеще хората ще живеят само 20 години

Учени измъдриха: В близко бъдеще хората ще живеят само 20 години

Руски учени на базата на свои изследвания и наблюдения през последните години са стигнали до извода, че в близко бъдеще човешкият живот ще продължава около 20 години.
 Виновник за ранната смъртност, по думите им, са бактериите, които са започнали да се адаптират към антибиотиците изключително бързо. Те са установили, че бактериите стават все по-устойчиви на медикаментите, и след време да стане така, че и най-безобидният вирус да стане смъртоносен за човека.
Проблемът с резистентността към антибиотиците се наблюдава не само в Русия, но и по целия свят. Нови препарати се появяват на пазара изключително рядко, а старите стават по-малко ефективни.
През Средновековието, когато не е имало антибиотици, хората са живели средно около 20 години.

(Novini)

Сподели:
Правителството заложи 5,7% дефицит в бюджета за тази година, иска още заеми

Правителството заложи 5,7% дефицит в бюджета за тази година, иска още заеми

Кабинетът иска да тегли още дълг - над вече одобрените 3,8 милиарда евро

Финландия започна изграждането на ледоразбивачи за САЩ в Арктика

Финландия започна изграждането на ледоразбивачи за САЩ в Арктика

Доналд Тръмп и властите в Хелзинки обявиха, че американската брегова охрана ще придобие 11 ледоразбивача - 7 от тях ще бъдат построени в Съединените щати, а 4 във Финландия

Зеленски: Русия отслабва отбраната на райони за сметка защитата на Москва и Кримския мост

Зеленски: Русия отслабва отбраната на райони за сметка защитата на Москва и Кримския мост

Украинското разузнаване се е сдобило с вътрешни руски документи, оценяващи последствията от „далекобойните санкции“ на Украйна

Коментари (0)