5 Декември, 2025

"Уикилийкс" се сдобили с нови интересни докумeнти срещу Клинтън

"Уикилийкс" се сдобили с нови интересни докумeнти срещу Клинтън

Организацията „Уикилийкс“ има на свое разположение още порции от електронните писма на сътрудниците на Националния комитет на Демократическата партия на САЩ, които бяха придобити от неизвестни хакери, предава ТАСС, цитирана от Фокус.

Част от тази кореспонденция се отнася до президентския кандидат на партията Хилъри Клинтън. Това съобщи в петък в интервю за телевизия CNN създателя на „сайта за изтичания“ Джулиан Асандж.

„Разполагаме с още материали свързани с президентската кампания на Клинтън“, заяви Асанд, отбелязвайки, че става въпрос за „извънредно интересни“ документи. Той не сподели кога организацията смята да публикува този архив.

Създателят на „Уикилийкс“ също така отбеляза, че електронните системи на Демократическата, а и Републиканската партия в САЩ, са „уязвими като швейцарско сирене“, поради което кибератаки върху техните компютри са извършвани „в продължение на последните няколко години“.

Асандж за пореден път, че „Уикилийкс“ няма никакво отношение към самата атака, но отново отказа да разкрие източника на скандалните документи.

Сподели:

Коментари (0)

Зеленски: Русия трябва да върне още хиляди похитени украински деца

Зеленски: Русия трябва да върне още хиляди похитени украински деца

"Благодаря на президента на САЩ и на първата дама на САЩ за непрекъснатото внимание към този важен въпрос"

Инфлацията в Съединените щати се ускори до 2,8%

Инфлацията в Съединените щати се ускори до 2,8%

Последен ключов отчет за инфлацията преди решението на Фед за лихвите следващата седмица.

Сикорски: На Зеленски короната нямаше да му падне от главата, ако се беше срещнал с Навроцки

Сикорски: На Зеленски короната нямаше да му падне от главата, ако се беше срещнал с Навроцки

Полският министър на външните работи критикува поведението и на двамата президенти – на Украйна и на Полша.