Подалият оставка украински вицепремиер Валерий Вошчевски заявил във Върховната рада, че украинската енергетика се намира в прединфарктно състояние, а правителството е загубило контрол над енергетиката. В продължение на почти четири месеца той ръководеше антикризисния енергиен щаб.
Според него, поръченията на премиера и вицепремиера към министъра на енергетиката Владимир Демчишин са останали без внимание. Чиновникът обяснява ситуацията с факта, че министърът на енергетиката не се намира в министерския съвет, а в администрацията на президента.
Противоречията между двете главни власти – президентство и правителство – са толкова очевидни, че те разкъсват не само енергетиката, но и Украйна. Според Вошчевски, сегашното правителство на Арсений Яценюк трябва да се изпрати в оставка и да се даде възможност на премиера да го сформира в нов състав.
Още от Свят
10 руски балистични ракети разтърсиха Киев посред бял ден, удряха и "Циркон"-и
„Експлозии в града. Силите за противовъздушна отбрана са активирани в столицата. Скрийте се“, написа кметът Виталий Кличко
Президентът на ФИДЕ, руски пропагандисти и банки са в новия черен списък на ЕС
В 21-ия пакет санкции срещу Русия фигурират още имената на помощник на Путин, шефа на световния шахмат, руски олигарси и висши военни
След шумен скандал - рокади в кабинета на Мерц
Сурогатното майчинство е забранено в Германия и е категорично отхвърляно от ХДС, заради това Йенс Шпан подаде оставка като председател на парламентарната група на партията