Информацията е потвърдена и от съобщение на официалния сайт на украинското правителство.
Тази нощ украинската опозиция успя да убеди властта да отмени строгите закони срещу демонстранти, гласувани на 16 януари, станали причина за ескалиращата криза, която разтърсва страната.
До пробива се стигна в навечерието на насрочената за днес сесия на украинския парламент и на срещата на високо равнище Русия – Европейски съюз в Брюксел.
Още от Свят
Скандални разкрития на „Politico“ за "Росатом" поставят под въпрос унгарската АЕЦ „Пакш две“
Изданието се позовават на автентични поверителни документи, свързани с изграждането на египетската атомна централа "Ел Дабаа", уличаващи руската компания в нарушаване на правилата за безопасност и сигурност, което поставя Петер Мадяр в сложна ситуация
Ураганът “Лала” потопи Хавай, остави 200 000 жители без ток
Природната стихия засегна южните райони на острова с внезапни наводнения, определени от представители на местните власти като “невиждани досега”
ЕС ще удари Русия с нови санкции наесен - готви най-мащабния си проект
В интервю за германския вестник “Велт” естонският премиер и върховен представител на ЕС Кая Калас посочи, че натискът трябва да продължи, докато Русия не прекрати войната си в Украйна