Министерството на външните работи на Украйна извика за консултации в Киев своя посланик в Молдова Иван Гнатишин, съобщава руската агенция „Росбалт“, позовавайки се на съобщение от говорителя на украинския президент Петро Порошенко - Святослав Цеголко.
„Важна информация. Посланика на Украйна в Молдова е извикан в Киев за провеждане на консултации“, съобщи Цеголко, цитиран от "Фокус" . Не е уточнено обаче с какво е свързано извикването на посланика и какви въпроси ще бъдат обсъждани на консултациите в Киев.
Още от Свят
Иран е готов за настъпление, Тръмп за "страхотната идея" за американски Ормузки проток
По-рано днес американският президент заяви, че Иран трябва да се предаде, за да бъде прекратена войната между двете страни
The Kyiv Independent: Украйна и Русия навлязоха във фаза на „тотална война“ за взаимно унищожение
Авторът на публикацията припомня, че настоящата война вече е един от най-кървавите конфликти на XXI век
Ще пристигнат ли в Киев специалните пратеници на САЩ Уиткоф и Къшнър? От Белия дом отговориха
По-рано беше съобщено, че те може да участват в мероприятията по случай Деня на независимостта на Украйна