"Ние знаем, че към настоящия момент се зареждат водни оръдия. По тази причина беше устроена и тази провокация, за да може да се използва сила в отговор", изтъкна Тягнибок.
Според Тягнибок властите нарочно са организирали провокации с платени провокатори. Те се представяли за поддръжници на „Свобода", за да принудят органите на реда да „разпръснат демонстрациите със сила".
От своя страна лидерът на „Баткивщина" Арсений Яценюк обвини за провокациите лично президента Виктор Янукович.
"Знаем, че искате да въведете извънредно положение. Но ние ви призоваваме да изтеглите своите провокатори от улица „Банкова". Нито една опозиционна политическа сила няма връзка с това, което се случва", подчерта Яценюк.
Още от Свят
Новият кошмар на Кремъл: Украинските ракети стигат до Москва, а ПВО-то вече е безсилно
Новата украинска балистична ракета FP-9 с обхват 855 км поставя под заплаха над 100 военни завода в руската столица, докато Кремъл спешно евакуира отбранителни предприятия
Рестартът след Брекзит: ЕС предложи компромисни такси за обучение във Великобритания
Въпросът с таксите се превърна в ключов, тъй като ЕС отказва да приключи преговорите по други теми - включително споразумение за селскостопанските храни, схема за търговия с емисии и програма за младежка мобилност - докато този въпрос не бъде разрешен
Търсят оцелели след мощния трус в Япония с 13 жертви
Земетресението с магнитуд 7,1 удари югозападния регион на префектура Кумамото на остров Кюшу във вторник следобед, причинявайки мащабни щети и пожари и оставяйки десетки хиляди домове без електричество