30 Юли, 2026

Украйна съобщи имената на руските военни свалили неин самолет с 49 души през 2014 г.

Украйна съобщи имената на руските военни свалили неин самолет с 49 души през 2014 г.

Решението е било взето в Кремъл, убийството е извършено от Частната военна компания "Вагнер

Днес се навършват пет години от деня, в който офицери от руското военно разузнаване (ГРУ)  свалят военно-транспортен самолет Ил-76 на украинското Министерство на отбраната. В тази страшна катастрофа загиват 49 военнослужещи: 9 членове на екипажа и 40 десантчици. Днес Службата за сигурност на Украйна официално обяви имената на тримата руски военни, които свалят самолета край Луганс на 14 юни 2014  г.

Службата е установила и разполага с неопровержими доказателства за прякото участие на Кремъл в свалянето на военно-транспортния самолет.

"Решението е било взето в Кремъл и е приведено в действие от извънщатното подразделение на Главното управление на Генералния щаб на РФ известно като Частна военна компания "Вагнер", се казва в съобщението, цитирано от УНИАН.

Непосредствените изпълнители на убийството на украинските военни са ръководителят на ЧВК "Вагнер" Дмитрий Уткин, а също така Андрей Гуральов и Андрей Лебедев.

След завръщането им в Русия те са били наградени от руския президент Владимир Путин с орден "За мъжество".

Превод: Faktor.bg




Сподели:
Броят на жертвите на труса в Япония расте, издирват оцелели

Броят на жертвите на труса в Япония расте, издирват оцелели

Властите разследват за евентуална експлозия на газ. Япония е мястото, където се случват около 20% от земетресенията в света с магнитуд 6 или повече.

След бойно затишие, САЩ нанесоха въздушни удари по Иран

След бойно затишие, САЩ нанесоха въздушни удари по Иран

Американската армия съобщи за атаката по цели в Иран в отговор на ударите, които иранските въоръжени сили нанесоха по военни части на САЩ в Близкия изток

Трима пожарникари загинаха в Гърция, в Турция горят горски огньове

Трима пожарникари загинаха в Гърция, в Турция горят горски огньове

Във Франция ситуацията с големия пожар в департамент Жиронд остава критична. В Испания има ново огнено огнище.

Коментари (0)