7 Декември, 2025

Унгария няма да отвори границите си за бежанци, въпреки натиска

Унгария няма да отвори границите си за бежанци, въпреки натиска

"Унгарското правителство няма да се подаде на натиск и да отвори границите си за мигранти", предупрежди официално съветникът по въпросите на сигурността на премиера Виктор Орбан Дьорд Баконди. 

Тази сутрин около 130 мигранти от Белград пристигнаха край Граничния пункт Хоргош. Те искат да преминат през унгарска територия за да се доберат до Германия или някоя от скандинавските държави. 

Повечето от мигрантите са от Афганистан и Пакистан и те заплашиха с гладна стачка поради "строгите унгарскит мерки по границата". 

"Подобни протести много често не се организират от мигрантите, а от т.нар. граждански сдружения, които искат да извършат натиск върху унгарското правителство и страната ни да отвори границите си и така всички да преминат към Австрия", каза Баконди пред телевизия М1 и подчерта: "Това няма да стане".

Сподели:

Коментари (0)

Сикорски към Мъск след апела му за ликвидация на ЕС: Иди на Марс!

Сикорски към Мъск след апела му за ликвидация на ЕС: Иди на Марс!

Полският външен министър отбелязва, че посланието на Мъск за премахване на ЕС е харесано от скандалния експрезидент на Русия Дмитрий Медведев, който пише в коментарите: „Точно така.“

Задкулисна мрежа позволява на Кремъл да произвежда ракети „Искандер“, въпреки санкциите

Задкулисна мрежа позволява на Кремъл да произвежда ракети „Искандер“, въпреки санкциите

По трагична ирония семейство Митал помага за доставката на ракетите, които редовно поразяват собствения му стоманодобивен завод в Кривий Риг.

Русия бомбардира собствения си Белгород, спря токът

Русия бомбардира собствения си Белгород, спря токът

Местните жители са чули рева на самолет, летящ към границата преди експлозията. Самата експлозия е била толкова мощна, че е последвал „дъжд“ от шрапнели, пръст и камъни.