18 Август, 2026

Унгария обвини Сорос, че печели милиарди на гърба на мигрантите

Унгария обвини Сорос, че печели милиарди на гърба на мигрантите

Управляващата партия в Унгария Фидес обвини американския милиардер Джордж Сорос, който е от унгарски произход, че прави бизнес и печели милиарди форинта от мигрантската криза. Ръководителят на Дирекцията за комуникации в правителството в Будапеща Балаш Хидвеги заяви, че решението на Европейския съд за правата на човека, който осъди Унгария да плати обезщетения на двама изгонени мигранти противоречи на здравия разум. 

Той подчерта, че това скандално решение е взето благодарение на намесата на Хелзинкския комитет. Властите в Будапеща ще трябва да заплатят и разходите на Хелзинкския комитет, който е завел делото, уточни Хидвеги. 

"Хелзинкският комитет, който се подкрепя от Сорос, издирваше тези двама мигранти от Бангладеш и ги използва в циничната си атака срещу Унгария. Сега ще трябва да заплатим 40 милиарди форинта /130 млн. евро./ на организацията, която се подкрепя от Сорос. Сега става още по-ясно, защо организациите на Сорос толкова жестоко атакуват Унгария и защо използват всеки случай страната ни да плаща", каза още Балаш Хидвеги и добави: Както обикновено всеки път когато Сорос атакува една страна той печели пари.
Сподели:
FT: Тръмп изпратил спец по изящни изкуства на тайни преговори с Кремъл

FT: Тръмп изпратил спец по изящни изкуства на тайни преговори с Кремъл

Мимс Кук е станал първият американски официален представител, посетил Международния икономически форум в Санкт Петербург от 2018 г. насам. САЩ бойкотираха събитието като знак на протест срещу ареста на известен американски бизнесмен, а след началото на руската инвазия в Украйна се въздържаха от участие

Сергей Лавров: Познавам добре Румен Радев

Сергей Лавров: Познавам добре Румен Радев

По думите му, Радев се явил се на изборите с лозунга за защита на "националните интереси", а не за подчинение пред "бюрокрацията на ЕС"

Украйна нареди евакуиране на жители на Днепропетровска област заради руската заплаха

Украйна нареди евакуиране на жители на Днепропетровска област заради руската заплаха

В източната част на областта продължават боевете, но украинската армия е постигнала неголеми успехи в района през миналия месец, се казва в анализ на Франс прес и в информация от Института за изследване на войната (ISW)

Коментари (0)