24 Юни, 2026

Унгария ще похарчи 340 млн. долара за 3000 "ловци" на нелегални мигранти

Унгария ще похарчи 340 млн. долара за 3000 "ловци" на нелегални мигранти

Унгарското правителство ще похарчи до 100 млрд. форинта (340 млн. долара) за подготовка, снаряжение и издръжка на около 3000 "гранични ловци", които ще бъдат наети, за да охраняват оградите, издигнати миналата година срещу влизането на нелегални мигранти, съобщи Асошиейтед прес, позовавайки се на изявление на унгарски депутат.

Лайош Коша, председател на парламентарната група на управляващата партия ФИДЕС, каза, че за тези разходи няма да важат правилата за обществени поръчки.

Около 400 000 мигранти и бежанци преминаха през Унгария миналата година на път за Западна Европа, преди премиерът Виктор Орбан да разпореди строежа на заграждения по южните граници със Сърбия и Хърватия. Мигрантите, които успеят да проникнат през загражденията и бъдат заловени, са връщани обратно по бърза процедура.

Коша каза, че правителството очаква нова мигрантска вълна напролет.

Сподели:
Тръмп изригна: Имахме Иран на колене, а Конгресът "безсмислено гласува" срещу мен

Тръмп изригна: Имахме Иран на колене, а Конгресът "безсмислено гласува" срещу мен

Тези сенатори току-що направиха задачата ми по-трудна, но аз ще я изпълня по един или друг начин, защото винаги постигам целите си

Путин заговори за мирни преговори, но върху параметрите от Анкъридж и Истанбул 2022

Путин заговори за мирни преговори, но върху параметрите от Анкъридж и Истанбул 2022

Отново нарече украинското ръководство „неонацистки режим“

САЩ в ООН: Русия трябва да сключи мир, времето не e на нейна страна

САЩ в ООН: Русия трябва да сключи мир, времето не e на нейна страна

„Стига, стига толкова, време е за незабавно прекратяване на огъня"

Коментари (0)