12 Декември, 2025

Унгарският премиер: Имигрантите ми приличат на армия

Унгарският премиер: Имигрантите ми приличат на армия

Младите имигранти, пристигащи в Европа, ми приличат на войници, каза унгарският премиер Виктор Орбан, предаде ВВС.

"Младежите не ми приличат на хора, които търсят убежище. По-скоро става дума за членове на военни подразделения", коментира шефът на кабинета в Будапеща. 

Той също заяви, че имиграцията в Европа ще унищожи начина на живот, изграждан на Стария континент в продължение на няколко столетия. Орбан също така отправи критики към САЩ, Израел, Австралия и богатите арабски държави.

Тези страни не постъпват честно, защото разчитат бежанците да бъдат разпределени между европейските държави, категоричен бе лидерът на правителството на централноевропейската държава. По-рано Будапеща обяви, че оспори по съдебен ред решението на Брюксел за имигрантските квоти.

Сподели:

Коментари (0)

Кулеба:  Руската агресия срещу страните от НАТО и ЕС е въпрос на време

Кулеба: Руската агресия срещу страните от НАТО и ЕС е въпрос на време

Той одчерта, че безнаказаността само подхранва амбициите на Путин. Той има достатъчно ракети, човешките загуби не го тревожат. Защо да не тества Европа

Spiegel: Сбъдна се мечтата на Путин - Тръмп застана на негова страна, предаде Европа

Spiegel: Сбъдна се мечтата на Путин - Тръмп застана на негова страна, предаде Европа

Възниква въпросът какво ще бъде, ако САЩ и Русия принудят украинците да приемат компромис, който нито Киев, нито европейците могат да приемат.

Орбан с нова провокация към ЕС, вбива клин в единството на съюза

Орбан с нова провокация към ЕС, вбива клин в единството на съюза

Унгарският премиер за пореден път подкопава общата европейска позиция по отношение на замразените руски активи, наричайки ЕС „диктатура“ и защитавайки интереси, които съвпадат с линията на Кремъл