8 Юли, 2026

Ураганните бури в САЩ взеха 21 жертви

Ураганните бури в САЩ взеха 21 жертви

21 души достигна броят на загиналите при ураганните бури в САЩ във втория ден, в който бушува природната стихия, предаде „Ройтерс”.

Торнадо е преминало през родния град на Елвис Пресли Тупело, щата Мисисипи, като е причинило множество разрушения. Един човек е загинал. „Наистина беше ужасно. Опитвахме се да помогнем на хората”, заяви директорът на градската полиция Бърт Агуиър.

Повечето смъртни случаи са от неделя, когато ураганните ветрове в южните щати са отвявали коли като детски играчки.

В Мисисипи е било прекъснато електрозахранването, изкорени дървета и нанесе щети на стотици домове.

Ситуацията остава сериозна. Призовавам всички граждани да се приберат в домовете си и да следят метеорологичните прогнози. Все още има голяма опасност от още стихии и хората трябва да стоят вътре”, препоръча кметът на Тупело Джейсън Шейтън.

Граждани, чиито домове са били разрушени, са приютени в лагер на Червения кръст на стадион в центъра на града.

Сподели:
Уникално явление на изригващата Етна: Лавата сякаш се влива обратно

Уникално явление на изригващата Етна: Лавата сякаш се влива обратно

Вместо да се стича по склоновете, огненочервеният поток лава сякаш пада обратно в дълбок процеп край Североизточния кратер

Срещата на НАТО в Анкара: Очакват разговор на Тръмп със Зеленски

Срещата на НАТО в Анкара: Очакват разговор на Тръмп със Зеленски

Очаква се държавите-членки да обявят нова помощ за Киев. Украйна изпитва остър недостиг на боеприпаси за противовъздушна отбрана на фона на засилената руска агресия.

Иран: Отговорихме на САЩ с удари по десетки техни бази в Кувейт и Бахрейн

Иран: Отговорихме на САЩ с удари по десетки техни бази в Кувейт и Бахрейн

Иранската революционна гвардия заявява, че е нанесла удари по десетки американски военни обекти в Бахрейн и Кувейт

Коментари (0)