Приказките, че "паметниците на Ленин имат някаква историческа стойност" имат за цел само да замаскират опитите отново да бъде възстановен под някаква друга форма СССР
Паметник на Ленин, поставен пред 1972 година, е демонтиран в Беларус, в град Сморгони. Администрацията на града възнамерявала първоначално да реставрира паметника, но след това било взето решение статуята да не бъде връщана на постамента, съобщава https://agonia-ru.com.
"Всички паметници в Беларус на Ленин трябва да бъдат премахнати", пише изданието и припомня:
"Ленин е бил страшна, отмъстителна и жестока личност. Той е ненавиждал белорусите, украинците, руснаците и поляците (по-лесно би било да изброим кого е обичал) и е причинил само зло по нашите земи. Приказките, че "паметниците на Ленин имат някаква историческа стойност" имат за цел само да замаскират опитите отново да бъде възстановен под някаква друга форма СССР.
"Като цяло, Беларус постепенно се отървава от Ленин — преди няколко години идолът беше изхвърлен от територията на Могильовския завод, а сега и от центъра на Сморгони", коментира авторът .
Още от Свят
Унгария предприе нов курс в европейската си политика, с цел размразяване на парите от ЕС
Будапеща подготвя законодателен пакет от мерки за борба с корупцията, който да отпуши европейските средства за Унгария, замразени по времето на Орбан
Техеран чертае нов ред в Залива: Ормузкият проток остава под ирански контрол
Ормузкият проток никога няма да се върне към състоянието си отпреди войната и ще бъде управляван от Ислямската република Иран в съответствие с международното право, категоричен е председателят на иранския парламент
Как подкрепата за Тръмп се превърна в „отровен подарък“ за европейските националистически лидери
В продължение на години националистически лидери из целия континент възприемаха одобрението на американския президент като доказателство, че техните идеи придобиват международно влияние, но историята се оказа различна