Взривовете са нанесли незначителни материални щети, но предизвикаха нова конфронтация между правителството и главната опозиционна партия СИРИЗА.
Правителствен говорител нарече нападенията "открит тероризъм в медиите", като призова политическата сила СИРИЗА да се откаже от "галените момчета с маски".
СИРИЗА обвини трипартийната коалиция в пореден опит да насади разединение и омраза през последните дни.
Правителството и всички партии категорично осъдиха нападенията, а Съюзът на редакторите от атинските всекидневници обявиха, че нападателите искат да задушат свободата на словото.
Реакцията срещу тези нападения трябва да бъде незабавна, защото подобни действия накърняват демокрацията и свободата на печата, се казва в съобщение на журналистическия съюз.
Тероризираните журналисти с бомби в Гърция са обект на атаки заради гражданските им позиции и разкритията им срещу властта. В същото време Българи е обект на критики от ЕС и международни посолства заради ниска степен на медийна свобода и тотална зависимост на журналистите от олигарсите и властта. Свободата на словото в България е запушено с много пари.
Междувременно полицията в Гърция задържа още един член на терористичната организация "Заговор на ядрата на огъня" - 25-годишна жена, срещу която е издадена заповед за арест , предаде радио Атина.
По-рано тази седмица гръцките антитерористи арестуваха 29-годишен мъж по обвинение за участие в тази организация. Той бе заловен по пръстов отпечатък, открит в явка на групировката в град Волос.
В края на миналата година гръцки съд постанови тежки присъди срещу членове на терористичната организация, която се появи през 2008 г. и пое отговорността за колетите бомби, изпратени до различни посолства в гръцката столица, включително и българското, както и до някои европейски лидери, а също и за серия нападения с взривове срещу гръцки политици, магистрати, медии и икономически институции.
Още от Свят
Defense Express: Украйна вероятно вече използва ракети ERAM с обсег над 930 км.
AGM-188A Rusty Dagger е оборудвана с турбореактивен двигател, който ѝ позволява да поддържа висока дозвукова скорост по целия маршрут към целта
Антикорупционният орган: От правителството на Орбан трябва да бъдат разследвани за изчезнали милиарди от ЕС
Правителството е похарчило около 10 милиарда евро за три фирми през последните четири години
Бивш външен министър на Русия: За САЩ настъпи най-добрият момент да принудят Путин да прекрати войната
„Путин е безмилостен, но не е самоубиец. Той много по-вероятно ще запази властта си над Русия в международно признатите ѝ граници, отколкото да рискува да предизвика катастрофа с екзистенциални мащаби“, пише Андрей Козирев п